“21 Gün Sadhana” – 3 Program Beraber

II.PROGRAM: 21 Gün Sādhana – Güneşe Selam

21 gün boyunca bu programda neler var?

Sağlıklı bir beden, dengeli bir zihin ile berrak, keskin bir zeka Yoga yolunun hedeflerindendir. Bu uğurda yapılan sistematik tekrarlı çalışmaya Sanskrit dilinde Sādhana ismi verilir. Yeni alışkanlıklar kazanmak, beyinde yeni bağlantılar oluşturmak, beyin plastisitesi yani beynin yeniden yapılanması açısından çok önemlidir. Bu nedenle Güneş & Ay Yoga Okulu olarak kadim zamanların bilgeliğini bilimsel çalışmaların ışığında sizinle 21 gün boyunca paylaşarak bütüncül bir sağlığın kapısını aralamayı hedefliyoruz.
21 gün boyunca bu programda neler var?

1.Güneşe Selam: İçsel Enerjiyi Uyandırma

Güneşe Selam (Surya Namaskar) Vedik zamanların bilgeleri tarafından aktarılmış olan, Yoga repertuarı içinde yer alan, çok bilinen yaşamsal bir tekniktir. Surya ‘güneş’, Namaskar da ‘selamlama’ demektir.

2.Egzersiz: Güneşe Selam Uygulamaları

Surya Namaskar; biçim, enerji ve ritim öğelerinden oluşur. Omurgaya vertebral hareket yaptıran on iki farklı bedensel duruştan oluşan bu akış fiziksel bir matris oluşturur ve uygulamanın biçimi de bunun çevresinde gelişir. Surya namaskar kendi başına neredeyse tam bir Sadhana’dır. Uygulamanın temel yapısı içinde asana, pranayama ve meditasyon teknikleri mevcuttur.

Ayrıca sabahları Bağışıklık Sistemi güçlendiren ve canlandıran “Nazik Seri” ile sindirim sistemini aktive eden çalışmalar yapılacak olup Kriya’lar (Arınma Teknikleri) ile bu çalışmalar desteklenecektir.

3.Egzersiz: Hatha Yoga

Beden hareket etmek üzerine dizayn edilmiştir. Hareket etmek bağışıklık sisteminin en önemli canlandırıcısıdır. Bu uğurda 21 gün boyunca Güneş & Ay Yoga Okulu’nun eğitmen kadrosu ile farklı içeriklerde Güneşe Selam temalı ve Varyasyonlu Hatha Yoga Sekans akışları gerçekleştirilecektir.

4.Teorik Dersler

Her Cuma akşam Güneşe Selam’ın bilgeliğini açıklayan toplamda 4 Teorik Ders gerçekleştirilecektir. Teori Dersleri içeriği şöyledir:

  • Güneş Sembolizmi ve Güneşe Selam Pozları
  • Güneşe Selam Anatomisi ve Çakralar
  • Güneşe Selam Mantraları ve Anlamları
  • Güneşe Selam Uygulamasına Bilimsel Bakış ve Bilimsel Yayınlar

*Cuma teori dersleri sonrası teoriyi destekleyen yarım saatlik pratikler yapılacaktır.

5.Meditasyon

Sağlıklı düşünebilen, odaklanabilen, duygu ve düşünce yönetimi yapabilen bir zihin huzurun ve içsel mutluluğun kapısını açar. Her Salı & Perşembe Damla Dönmez ile Sadhana Meditasyon ve her Salı akşam Erdem Korkmaz ile meditasyon çalışmaları, bu program dışında ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Katılımcıların bunlara da dahil olması önerilmekle birlikte zorunlu değildir.

Tarihler

20 Kasım – 10 Aralık 2023

Tam Katılım Hediyesi

En yüksek katılımı sağlayan 1 kişi, Damla Dönmez’in Orta ya da İleri Seviye Hatha Yoga derslerine bir ay boyunca ücretsiz katılım hakkı olacaktır. Böylece katılımcımızı, katılımı ve disiplini açısından destekliyor olacağız.

BİR HAFTALIK ÖRNEK PROGRAM

III. PROGRAM: 21 Gün Sādhana – “Nefesin Kadar Varsın”

21 gün boyunca bu programda neler var?

1.Nefes Dair Teorik Dersler

Her hafta Cuma akşamları Teori Dersleri ile Nefes hakkında aşağıdaki konu başlıklarında derinlemesine bilgiler aktarılacaktır. Dr. Ayşegül Ertan tarafından aktarılacak olan 3 Teori Dersi içeriği şöyledir:

  • “Solunum Sistemine Fonksiyonel Anatomi, Fizyoloji ve Sistemlerle Entegrasyonu Açısından Bakış”
  • “Solunum, Sinir Sistemi İlişkisi, Polivagal Teori ve Nefes Çalışmalarının Sinir Sistemi Üzerindeki Etkinliği”
  • “Nefes Çalışmalarının, Bilişsel Fonksiyonlar, Kalp Damar Sağlığı, Pelvik Taban Sağlığı, Metabolizma, Omurga Sağlığı Olmak Üzerine Sağlığı Koruma Geliştirmedeki Yeri ve Önemi”

2. Egzersiz: Hatha Yoga

Beden hareket etmek üzerine dizayn edilmiştir. Hareket etmek bağışıklık sisteminin en önemli canlandırıcısıdır. Bu uğurda 21 gün boyunca Güneş & Ay Yoga Okulu’nun eğitmen kadrosu ile farklı içeriklerde temel seviyede Hatha Yoga Dersleri gerçekleştirilecektir.

3.Pranayama: Nefes Çalışmaları

Haftada 2 gün Hatha Yoga dersleri ardına yerleşen Nefes Çalışmaları harici ayrıca Sabahları haftada 3 gün Güneşe Selam ve Kriya (Arınma Teknikleri) arından da Pranayama, Nefes Çalışmaları gerçekleştireceğiz.

4.Meditasyon

Sağlıklı düşünebilen, odaklanabilen, duygu ve düşünce yönetimi yapabilen bir zihin huzurun ve içsel mutluluğun kapısını açar. Her Salı & Perşembe Damla Dönmez ile Sādhana Meditasyon ve her Salı akşam Erdem Korkmaz ile meditasyon çalışmaları, bu program dışında ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Tarihler

15 Ocak – 4 Şubat 2024

Tam Katılım Hediyesi

En yüksek katılımı sağlayan 1 kişi, Damla Dönmez’in Orta ya da İleri Seviye Hatha Yoga derslerine bir ay boyunca ücretsiz katılım hakkı olacaktır.

BİR HAFTALIK ÖRNEK PROGRAM

IV.PROGRAM: 21 Gün Sādhana – Gevşeme & Meditasyon

21 gün boyunca bu programda neler var?

1.Meditasyona Dair Teorik Dersler

Bu sadhana programı ile beraber zihnin odaklılığını arttırma hedefi içerisinde olacağız. Ve Meditasyon, gevşeme ve Yoga Nidra (Yoga Uykusu) üzerine teori dersleri ile bunları neden yaptığımızı inceleyeceğiz. Her Cuma gerçekleşecek Teori Derslerinin başlıkları şöyledir:

  • Meditasyon Nedir? Nasıl Uygulanır: Meditasyon Rehberi
  • Meditasyon & Nörobilim: Beyinde Meditasyonla ile Gerçekleşen Değişimler Nelerdir?
  • Meditasyon & Engelleri

2.Yoga Nidra: Yoga Uykusu

Pratiklerin içerisinde zihni odaklılığını arttırmaya yönelik gerçekleştirecek olduğumuz Meditasyon teknikleriyer alacak. Aynı zamanda duyu hafızası, duygu belleği gözlemi ve dikkat yönlendirme adına da kuvvetli bir teknik olan

Yoga Nidra’yı (Yoga Uykusu) haftada 2 gün her Hatha Yoga Seansı sonrası deneyimleyeceğiz.

3.Meditasyon

Bu program dahilinde sabahları haftada 3 gün Meditasyon Çalışmaları gerçekleştirilecektir.

4.Egzersiz: Hatha Yoga

21 gün boyunca Güneş & Ay Yoga Okulu’nun eğitmen kadrosu ile farklı içeriklerde temel seviyede Hatha Yoga Dersleri gerçekleştirilecektir.

5.Pranayama: Nefes Çalışmaları

Haftada 2 gün Hatha Yoga dersleri ardına yerleşen Nefes Çalışmaları harici ayrıca Sabahları haftada 3 gün Güneşe Selam ve Kriya (Arınma Teknikleri) arından da Pranayama, Nefes Çalışmaları gerçekleştireceğiz.

Tarihler

22 Nisan – 5 Mayıs 2024

Tam Katılım Hediyesi

En yüksek katılımı sağlayan 1 kişi kayıtlı kurslarımızda “Meditasyona Giriş Kursu” ya da “Nazik Yoga & Yoga Nidra” kurslarımızdan birini ücretsiz olarak kazanacaktır.

BİR HAFTALIK ÖRNEK PROGRAM

Avantajlı Ödeme!

Üç Program Hepsi Birden

4000

%10 İndirimli