21 Gün Sadhana: Nefesin Kadar Varsın

NEREDE?

Online (Zoom)

NE ZAMAN?

15 Ocak – 4 Şubat 2024

EĞİTMENLER

Dr. Ayşegül Ertan

Erdem Korkmaz

Yasemin Demirağlı

Sema Alevcan

Dr. Melda Kutsal

21 Gün Sadhana – Nefes Varsa Hayat Var

Sağlıklı bir beden, dengeli bir zihin ile berrak, keskin bir zeka Yoga yolunun
hedeflerindendir. Bu uğurda yapılan sistematik tekrarlı çalışmaya Sanskrit dilinde Sādhana ismi verilir. Yeni alışkanlıklar kazanmak, beyinde yeni bağlantılar oluşturmak, beyin plastisitesi yani beynin yeniden yapılanması açısından  çok önemlidir. Bu nedenle  Güneş & Ay Yoga Okulu olarak kadim zamanların bilgeliğini bilimsel çalışmaların ışığında sizinle 21 gün boyunca paylaşarak bütüncül bir sağlığın kapısını aralamayı hedefliyoruz.

21 gün boyunca bu programda neler var?

1 – Nefes Dair Teorik Dersler

 •  “Bedende nefes olduğu sürece can vardır. Nefes gittiğinde can da gider. Bu yüzden, nefesi kontrol edin.”

Hatha Yoga Pradipika, II: 3

 • Nefesin şifası kadim zamanlara uzanır. Yoga metinleri bu konuda bizlere geniş bir kaynak sunar. Bu sadhana ile solunum sistemini, nefes ve sindirim sistemi ilişkisini, nefesin sağlık üzerinde önemini teorilerle konuşacağız ve pratiklerimizin içerisine nefesi dahil edeceğiz. Her hafta Cuma akşamları Teori Dersleri ile Nefes hakkında aşağıdaki konu başlıklarında derinlemesine bilgiler aktarılacaktır. Dr. Ayşegül Ertan
  tarafından aktarılacak olan 3 Teori Dersi içeriği şöyledir:
  a. Solunum Sistemine Fonksiyonel Anatomi, Fizyoloji ve Sistemlerle Entegrasyonu Açısından Bakış
  b. Solunum, Sinir Sistemi İlişkisi, Polivagal Teori Ve Nefes Çalışmalarının Sinir Sistemi Üzerindeki Etkinliği
  c. Nefes Çalışmalarının, Bilişsel Fonksiyonlar, Kalp Damar Sağlığı, Pelvik Taban Sağlığı, Metabolizma, Omurga Sağlığı Olmak Üzerine Sağlığı Koruma Geliştirmedeki Yeri  ve  Önemi

2 – Egzersiz: Hatha Yoga

 • Beden hareket etmek üzerine dizayn edilmiştir. Hareket etmek bağışıklık sisteminin en önemli canlandırıcısıdır. Bu uğurda 21 gün boyunca Güneş & Ay Yoga Okulu’nun eğitmen kadrosu ile farklı içeriklerde temel seviyede Hatha Yoga Dersleri gerçekleştirilecektir.
 •  Ayrıca sabahları Bağışıklık Sistemi güçlendiren ve canlandıran “Nazik Seri” ile sindirim sistemini aktive eden çalışmalar yapılacak olup Kriya’lar (Arınma Teknikleri) ile bu çalışmalar desteklenecektir.

3 ) Pranayama: Nefes Çalışmaları

 •  Nefes çalışmalarının yoga dilindeki ismi Prᾱnᾱyᾱma’dır. Prᾱnᾱ: Yaşam enerjisi / Yᾱma: Genişletmek demektir. Prᾱnᾱyᾱma, ‘yaşam enerjisinin genişletilmesidir’. Görünenin ardından var olan ve görünmeyen saf enerjidir. İnsan bedeni için de bu nefestir. Nefes, insanın yaşam enerjisinin ana kaynağıdır. Bu enerjiyi kontrol altına almak ve doğru
  yönetebilmek için Nefes Çalışmalarını bu Sadhana dahilinde
  derinleştireceğiz.
 • Haftada 2 gün Hatha Yoga dersleri ardına yerleşen Nefes Çalışmaları harici ayrıca Sabahları haftada 3 gün Güneşe Selam ve Kriya (Arınma Teknikleri) arından da Pranayama, Nefes Çalışmaları gerçekleştireceğiz.
  4 – Meditasyon
 • Sağlıklı düşünebilen, odaklanabilen, duygu ve düşünce yönetimi yapabilen bir zihin huzurun ve içsel mutluluğun kapısını açar. Her Salı akşam Erdem Korkmaz ile meditasyon çalışmaları, bu program dışında ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Katılımcıların bunlara da dahil olması önerilmekle birlikte zorunlu değildir.

BİR HAFTALIK ÖRNEK PROGRAM

TARİHLER

Program 15 Ocak – 4 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

14 Ocak Pazar günü kurulacak olan Whatsapp grubu üzerinden Zoom giriş bilgileri paylaşılacak olup grup üzerinden genel bilgilendirme yapılacaktır.

MEKAN

Dersler Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup Teori derslerinin kayıtları alınacaktır. Diğer uygulama derslerine canlı katılım beklenmektedir. Uygulama derslerinin kayıtları alınmayacaktır.

TAM KATILIM HEDİYESİ

En yüksek katılımı sağlayan 1 kişi, Damla Dönmez’in Orta ya da İleri Seviye Hatha Yoga derslerine bir ay boyunca ücretsiz katılım hakkı olacaktır. Böylece katılımcımızı, katılımı ve disiplini açısından destekliyor olacağız.

*Eğitimi İncele: Orta Seviye Hatha Yoga Dersleri ya da İleri Seviye Hatha Yoga Dersleri

ÜCRET

“Nefes Varsa Hayat Var” Program ücreti 1700 TL’dir.

Sonrasında gerçekleştirilecek olan;

programları ile birlikte 2 Programı Birden erken ödeme ile avantajlı olarak satın almak isterseniz aşağıdaki link üzerinden satın alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer programların detayları & bilgi için tıklayınız.

İLETİŞİM

gunesayyoga@gmail.com

Nefes Varsa Hayat Var

1700

Avantajlı Ödeme!

iki Program Hepsi Birden

2850