21 Gün Sadhana: Güneşe Selam “İçsel Enerjiyi Uyandırmak”

NEREDE?

Online (Zoom)

NE ZAMAN?

20 Kasım – 10 Aralık 2023

EĞİTMENLER

Dr. Ayşegül Ertan

Berivan Şakti Çelik Uğur

Erdem Korkmaz

Dr. Melda Kutsal

Sema Alevcan

Yasemin Demirağlı

21 Gün SadhanaGüneşe Selam “İçsel Enerjiyi Uyandırmak”

Sağlıklı bir beden, dengeli bir zihin ile berrak, keskin bir zeka Yoga yolunun hedeflerindendir. Bu uğurda yapılan sistematik tekrarlı çalışmaya Sanskrit dilinde Sādhana ismi verilir. Yeni alışkanlıklar kazanmak, beyinde yeni bağlantılar oluşturmak, beyin plastisitesi yani beynin yeniden yapılanması açısından  çok önemlidir. Bu nedenle  Güneş & Ay Yoga Okulu olarak kadim zamanların bilgeliğini bilimsel çalışmaların ışığında sizinle 21 gün boyunca paylaşarak bütüncül bir sağlığın kapısını aralamayı hedefliyoruz.

21 gün boyunca bu programda neler var?

1. Güneşe Selam: İçsel Enerjiyi Uyandırma

  • Güneşe Selam (Surya Namaskar) Vedik zamanların bilgeleri tarafından aktarılmış olan, Yoga repertuarı içinde yer alan, çok bilinen yaşamsal bir tekniktir. Surya ‘güneş’, Namaskar da ‘selamlama’ demektir.

2. Egzersiz: Güneşe Selam Uygulamaları

  • Surya Namaskar; biçim, enerji ve ritim öğelerinden oluşur. Omurgaya vertebral hareket yaptıran on iki farklı bedensel duruştan oluşan bu akış fiziksel bir matris oluşturur ve uygulamanın biçimi de bunun çevresinde gelişir. Surya namaskar kendi başına neredeyse tam bir Sadhana’dır. Uygulamanın temel yapısı içinde asana, pranayama ve meditasyon teknikleri mevcuttur.
  • Ayrıca sabahları Bağışıklık Sistemi güçlendiren ve canlandıran “Nazik Seri” ile sindirim sistemini aktive eden çalışmalar yapılacak olup Kriya’lar (Arınma Teknikleri) ile bu çalışmalar desteklenecektir.

3. Egzersiz: Hatha Yoga

  • Beden hareket etmek üzerine dizayn edilmiştir. Hareket etmek bağışıklık sisteminin en önemli canlandırıcısıdır. Bu uğurda 21 gün boyunca Güneş & Ay Yoga Okulu’nun eğitmen kadrosu ile farklı içeriklerde Güneşe Selam temalı ve Varyasyonlu Hatha Yoga Sekans akışları gerçekleştirilecektir.

 4. Teorik Dersler

Her Cuma akşam Güneşe Selam’ın bilgeliğini açıklayan toplamda 4 Teorik Ders gerçekleştirilecektir. Teori Dersleri içeriği şöyledir:

  1. Güneş Sembolizmi ve Güneşe Selam Pozları
  2. Güneşe Selam Uygulamasına Bilimsel Bakış ve Bilimsel Yayınlar
  3. Güneşe Selam Anatomisi ve Çakralar
  4. Güneşe Selam Mantraları ve Anlamları

*Cuma teori dersleri sonrası teoriyi destekleyen yarım saatlik pratikler yapılacaktır.

5. Meditasyon

Sağlıklı düşünebilen, odaklanabilen, duygu ve düşünce yönetimi yapabilen bir zihin huzurun ve içsel mutluluğun kapısını açar. Her Salı & Perşembe Damla Dönmez ile Sadhana Meditasyon ve her Salı akşam Erdem Korkmaz ile meditasyon çalışmaları, bu program dışında ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Katılımcıların bunlara da dahil olması önerilmekle birlikte zorunlu değildir.

BİR HAFTALIK ÖRNEK PROGRAM

TARİHLER

Program 20 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

19 Kasım Pazar günü kurulacak olan Telegram grubu üzerinden Zoom giriş bilgileri paylaşılacak olup grup üzerinden genel bilgilendirme yapılacaktır.

MEKAN

Dersler Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup Teori derslerinin kayıtları alınacaktır. Diğer uygulama derslerine canlı katılım beklenmektedir. Uygulama derslerinin kayıtları alınmayacaktır.

TAM KATILIM HEDİYESİ

En yüksek katılımı sağlayan 1 kişi, Damla Dönmez’in Orta ya da İleri Seviye Hatha Yoga derslerine bir ay boyunca ücretsiz katılım hakkı olacaktır. Böylece katılımcımızı, katılımı ve disiplini açısından destekliyor olacağız.

*Eğitimi İncele: Orta Seviye Hatha Yoga Dersleri ya da İleri Seviye Hatha Yoga Dersleri

ÜCRET

“Güneşe Selam: İçel Enerjiyi Uyandırmak” Program ücreti 1.500 TL’dir.

Sonrasında gerçekleştirilecek olan

programları ile birlikte 3 Programı Birden erken ödeme ile avantajlı olarak satın almak isterseniz aşağıdaki link üzerinden satın alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer programların detayları & bilgi için tıklayınız.

İLETİŞİM

gunesayyoga@gmail.com

Güneş Selam: İçsel Enerjiyi Uyandırmak

1500

Avantajlı Ödeme!

Üç Program Hepsi Birden

4000

%10 İndirimli