Damla Dönmez ile Sadhana Buluşmaları

EĞİTMEN

Damla Gayatri Dönmez

NEREDE?

Online (Zoom)

NE ZAMAN?

12 Mart-9 Mayıs 2024

Her Salı & Perşembe

07.00-08.00

 

Kayıtlı Sohbetlere Spotify Podcast üzerinden erişebilirsiniz.

SON BÖLÜM

ÜCRETSİZ MEDİTASYON  & FELSEFE SOHBETLERİNDEN OLUŞAN SADHANA BULUŞMALARI 12 MART’TA YENİDEN BAŞLIYOR!

Sādhana, Sanskrit dilinde “sistematik düzenli manevi çalışma” anlamına gelir. Varılmak istenen hedef sādhya ise ona götüren yol, araç, vesile sādhana olur. Her değişim, dönüşüm emek ile gelir. Bu anlamda sabahları Yoga kültüründe Brahmamuhurta olarak tanımlanır, “Yaradan’ın zamanı”. Sabah gün doğumu Güneş ve Dünya’nın kurdukları ilişkinin özel olması nedeniyle manevi kişisel çalışma için, kendinle bağ kurmak için en uygun ve özel zamandır.Satsang ise “sat”, “hakikat” ve “sangha”, “topluluk, grup” yani “hakikat için bir araya gelen topluluk” demektir. Kendini bilme yolunda yürüyen bir grup insanın beraber buluşması, buna dair çalışmalar yaptığı beraberliği kast eder.

Pandemi döneminde 21 gün Sādhana başlığında başlayan buluşmalarımız sabah meditasyonu, ardından Bhagavad Gita üzerine sohbetler ile daha sonra 41 güne ve daha sonra yüz küsür güne doğru devam etti. Şu anda da hala devam etmekteyiz. Çünkü Sādhana, 365 gün, bir ömürlük yolculuk.

Dönem dönem farklı konular üzerine konuştuğumuz bu sabah buluşmalarında Bhagavad Gita’daki “20 Erdem’den”, kitabın ikinci ve üçüncü bölümlerinin ayrıntılı mısra mısra incelenmesine ve Yoga Sutra’lardan “Yama & Niyama’lara” ve Dalai Lama ile Desmond Tutu’nun yazdığı “Mutluluğun Kitabı” meditasyon ve okumalarına, Buddha’nın büyük öğretisi “Dhammapada” üzerine sohbetler ile devam etti. En son Bhagavad Gita Sadhana Sohbetleri ile 13 Satsang’dan oluşan geçmiş 3 yıllık tüm sohbetlere  ücretsiz bir şekilde Spotify üzerinden ulaşabilirsiniz. https://open.spotify.com/show/7jR318mZKf8R1CvwEBxXlK

2023 Sonbahar aylarında başlayan  Tibet Budist Öğretisinin önemli Zihin Egzersizleri olan Lojong Sloganları üzerine olan sohbetler 12 Mart‘ta tekrar başlayacaktır!

Lojong, hayatımızda ötelediklerimiz, ittiklerimiz, bize zor ve ağır gelen duygu ve düşüncelerle barış yapmayı, onları bir öğretmen gibi görmeyi hedefler. Acının elinden tutarak bizi daha şefkatli, anlayışlı ve geniş bir benliğe nasıl taşıdığını hatırlatır. Farkındalığı  olumlu ve iyi olanın da üzerinde tutarak, olumlu deneyimlere şükran ve minnetle sarılmayı öğretir.  Her buluşma önce yarım saat Meditasyon, ardından bir Lojong Sloganının tanıtımı ve üzerine 40 dakikalık sohbetinden oluşacaktır. Sohbet kayıtları & Sloganların yazılı dökümanları Whatsapp & Telegram gruplarında paylaşılmaktadır. Canlı dahil olmak ya da gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen grup linklerinden dahil olunuz.

Canlı olarak sadhana buluşmalarına katılmak isterseniz aşağıda Zoom oturum detaylarını görebilirsiniz:

  • Buluşmalar 30 dak Meditasyon ve 30 dak sohbetten oluşmaktadır.
  • Katılım herkese açık ve ücretsizdir.
  • Geçmiş Tüm Sadhana Sohbetlerine ise Spotify podcastDamla Dönmez Youtube kanalı üzerinden erişebilirsiniz.

ZOOM BİLGİLERİ

12 Mart-9 Mayıs arası gerçekleşecek- ücretsiz Meditasyon & Sohbetlere dahil olmak için Zoom bilgileri aşağıdaki gibidir:

Id : 6132404254
Şifre : Sadhana108
Link : https://us02web.zoom.us/j/6132404254?pwd=aXkrM1Ezck1WL3hmTnByNStlVkp4dz09

WHATSAPP GRUBU

Ayrıca, sadhana sohbetlerini düzenli mp3 formatında almak istiyorsanız aşağıdaki linkten Whatsapp ya da Telegram grubumuza dahil olmanızı öneririz.
https://chat.whatsapp.com/DGjgjJ6xJbpEbYBEJDD460

TELEGRAM KANALI

https://t.me/damlaileyoga