40 Saat Çocuk Yogası Uzmanlık Programı (YACEP)

EĞİTMEN

Sema Alevcan

KONUK EĞİTMENLER

Prof. Dr. Aysel Köksal Akyol

Dr. Ayşegül Ertan

Damla Dönmez

NEREDE

Yüzyüze konaklamalı

@zeytin6alti Urla-Özbek Köyü/İzmir

NE ZAMAN

1-4 Ağustos 2024 * 3 gece 4 gün Yüzyüze

2-9-16-23 Eylül 2024 19.00-21.00 Online

EĞİTİM SÜRESİ

40 saat

ÜCRETİ

Peşin ödeme 18.000 TL+%20 Kdv

Taksitli ödeme 22.000 tl+%20 Kdv (7000 lira ön ödeme; kalan 3 taksit)

(Konaklama, yemek ve eğitim materyalleri ücreti dahildir)

Çocukların duygusal ve zihinsel iyilik hallerini desteklemek; yoga ve mindfulness’ın tüm inceliklerini güvenle paylaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğreneceğiniz neşe, merak ve keşif dolu bir eğitime hazır mısınız?

KİMLER İÇİN?

Programımız dünyanın her yerinden çocuklarla, çocuklar için çalışmaya gönül veren herkese açıktır.

EĞİTİM TARİHLERİ

 • 1-4 Ağustos 2024 * 3 gece 4 gün Yüzyüze
 • 2-9-16-23 Eylül 2024 19.00-21.00 Online

EĞİTMEN

 • Sema Alevcan (Çocuk Yogası, Şefkatli Öğretmen Olmanın İncelikleri, Drama/Hikaye Anlatıcılığı)

KONUK EĞİTMENLER

KONAKLAMA

Konaklama için 4-5 kişilik bungolow ya da çadır seçeneği bulunmaktadır.

Tuvalet ve banyo ortak kullanım olup mekanda kapalı havuz ve hamam bulunmaktadır.

YEMEK

Yemekler ve atıştırmalıklar vejetaryen menülerden oluşacaktır. Eğitim süresince çay ve kahve yerine bitki çayları içilecektir.

ÜCRET VE KAYIT

Peşin ödeme 18.000 TL+%20 Kdv

Taksitli ödeme 22.000 tl+%20 Kdv (7000 lira ön ödeme; kalan 3 taksit)

(Konaklama, yemek ve eğitim materyalleri ücreti dahildir) 

Kayıt için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. En geç üç gün içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

Öncesinde sorunuz olursa 0535 388 90 28 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Eğitim programının içeriğine dair geniş bilgi için lütfen okumaya devam ediniz.

Güneş ve Ay Yoga Okulu Çocuk Yogası Uzmanlık Programı, çocuklara bilinçli ve yaratıcı bir şekilde yoga öğretmeye başlamak için gereken tüm beceri, bilgi, kaynak ve güveni vermeyi hedeflemektedir.

Eğlenceli ve farkındalık yaratan yoga dersleriyle çocuklara zarif bir şekilde nasıl rehberlik edeceğinizi öğrenmek için bize katılın.

KİMLER İÇİN?

 • Bir yoga öğretmeni iseniz yogayı farklı yaşlara nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağız.
 • Bir okul öğretmeniyseniz derslerinize ekleyeceğiniz yoga ve farkındalık molalarını paylaşacağız.
 • Ebeveyn iseniz çocuklarınıza farkındalık, sağlık ve zindelik tohumları ekmenize yardımcı olacağız.
 • Sadece yoga yapıyorum diyorsanız içinizdeki çocukla buluşarak onu bu dünyayı miras alacak kişilerle nasıl paylaşacağınızı keşfedeceksiniz.

NELER ÖĞRENECEĞİZ?

 • Yoga felsefesini günlük hayatınıza ve derslerinize uygulama
 • 3-15 yaş çocukları için eğlenceli, ilgi çekici ve güvenli ders hazırlamanın püf noktaları
 • Aile yogası ve özel ihtiyaçları olan çocuklarla yoga
 • Anatomi ve çocuk gelişimi
 • Oyun, yaratıcı drama ve hikaye anlatıcılığını kullanarak kendi yoga hikayelerinizi yaratmak için ipuçları
 • Şiddetsiz iletişim yöntemi ile şefkatli sınıf yönetimi
 • Yoga pozları ve sekansları, eşli ve grup pozları, yoga ve farkındalık oyunları, sanat etkinlikleri
 • Nefes egzersizleri, mindfulness alıştırmaları, gevşeme ve rehberli meditasyon teknikleri, yoga nidra
 • Kişisel yoga ve farkındalık pratiğini derinleştirme
 • Çocuk yogası öğretmeni olarak dengeli, açık, empatik ve etkili olmak için ipuçları
 • Yüz yüze ve çevrimiçi ders verme teknikleri
 • Geri bildirim ile ders planlama ve uygulama

PROGRAM

 • 40 saatlik Güneş Ay Yoga Okulu ve uluslararası geçerli YACEP (Yoga Alliance Continuing Education Provider) sertifikası
 • 32 saat uygulama & teori, 8 saat staj ve ödevler
 • Staj; 3 ders grup içi, 4 ders çocuklarla uygulamayı içerir.
 • Her uygulama ve ödev sonrasında eğitimci tarafından bire bir geribildirim verilir.

SONRASINDA

Eğitim sonrasında Güneş& Ay Yoga Okulu Çocuk Yogası mezunlarıyla destek topluluğu, yaşam boyu rehberlik, çocuk yogası şenliklerinde eğitimci olma, çocuk yogası inzivalarında indirim, çocuk ve aile kampları düzenleme ile iletişime devam edeceğiz.

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

GÜLEN SARI, Bursa, Müzik Öğretmeni

Yetişkin dünyamda oyun oynamanın ne kadar önemli olduğunu ve çocukların ne kadar açık zihinler olduğunu, unutmuşum. Öykülemenin çocukla iletişimi ne kadar kolaylaştırdığını -tekrar- fark etmem mesleki anlamda da kişisel olarak da yoluma ışık tutacak. Kesinlikle, ilgisi olana gönülden tavsiye edeceğim bir eğitim. Sadece çocuk yogası değil, drama-hikaye anlatıcılığı-şarkılar-oyunlar-iç içe geçmiş duygu paylaşımları.. her şeyi kapsayan bir metotla çalıştık. İnsanı yaratıcılığa iten, yetişkin şapkasını bir kenara atıverip çocuk gibi özgürleştiren bir alandı. Emin olun kendinize yapabileceğiniz paha biçilemez bir katkı olur bu eğitim.

SEMA YILDIZ, Fransa, Uluslararası İlişkiler

Yoganın bir bütün olarak degerlendirilmesi cok faydalı geldi bana, konu sadece asana ezberlemek değil aldığın her nefesle zihnine, bedenine, kalbine dokunmak, farkındalığı geliştirmek. Bu eğitimi kesinlikle hiç düşünmeden tavsiye ediyorum. Şefkatle, titizlikle hazırlanmış 40 saat nasıl geçti hiç fark etmedim. İki gün üst üste aldığımız çevrim içi eğitimi üçüncü günü özledim, keşke bugün de beraber olsaydık dedim. Yoga hakkında meraklı,öğrenmeyi ve öğretmeyi isteyen herkesin seveceğini düşünüyorum.

YASEMİN AKKÖK, İstanbul, Çocuk Gelişimci

Şiddetsiz iletişim, şefkatli öğretmen başlığı adı altında öğrendiğim bilgiler bana çok iyi geldi. Çakal dilini günlük hayatımızda çoğu kez kullandığımızı bunun bile başlı başına bir stres kaynağı olduğunı fark ettim. Gelişimime, ders içindeki tüm başlıkların çok katkısı oldu. Ama en çok da “dilimi nasıl güzelleştiririm” onun cevabını buldum. Sadece öğretmen olarak bu işi yapan kişilere değil herkese tavsiye ediyorum.

ZEYNEP YILDIZ, Ankara, Matematik öğretmeni

Drama ve bir olayı hikayeleştirme konusunda ufkumu açtı, sakinlik esneklik konusunda yaşamımdaki yerinin farkına vardım. Eğitimin tamamı bana çok iyi geldi. Uzaktan bir eğitim ancak bu kadar güzel olabilirdi sanki ortamdaymışım gibi hissettim. Eğitimin içeriği, hakimiyet, sıcaklık güven veren ortam,

ASLI GİZEM YILDIZ, Tayland, Turizmci

Kariyer planlama konusunda bana çok güzel bir başlangıç haritası çizdi. Bana en çok yapabileceğim konusundaki inancımı pekiştirmesi çok iyi geldi. Sizin gibi değerli eğitmenlerle değerli saatler geçirmek kıymetli bilgilerinizden faydalanmak benim için büyük ve kıymetli bir olgu, bütün eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Benim yoluma kariyer planlaması konusunda ışık tutmasının yanı sıra içimdeki çocukla kurduğum bağı ve çocuğumla kurduğum bağı şifalandırmak için attığım iyi ki attım dediğim bir adım oldu. Herkese şifa olsun. Hep iletişimde olmak dileği ile.

DEMÇE NAZ FİLORİNALI, İzmir, Yoga eğitimcisi

Yaratıcılığın her zaman her yerde olabileceğine dair ufkumu genişletti. İçimdeki çocuk hali nasıl yaşayabileceğime, onu nasıl daha çok duyabileceğime dair yollar gösterdi ki bunların başında da çocuklarla çalışmak olduğunu idrak ettim.

BİRSU TURANLI, İzmir, Okul öncesi öğretmeni

Kendimle barışık olmam gereken yerleri tekrar hatırladım. Çocuklarla olduğumda kendimi bulduğumu, yoganın sakinliğine ihtiyacım olduğunu fark ettim. Bu eğitimi herkese tavsiye ederim, ediyorum. Kendimizi hayatın telaşına bırakıp keyif almaktan bir haber olduğumuz şu dönemlerde, eğitimin eğlenceli yanları bir yana çocuk olmayı tekrar hatırladığım harika bir eğitimdi. Uygulamaları çocuklara taşıdığım da ise bu kadar ilgi duydukları ve eğlendikleri bir alan daha görmedim. Bence herkesin önce kendi varsa çocuğu daha sonra ise dokunacağı her çocuk için tanışması gerektiği bir öğreti.

YELİZ YILMAZ, Muğla, Milli Sporcu

Eğitimin interaktif bir şekilde olması her an devamlı bizlerinde programın içinde olmamızı sağlaması bana en iyi gelen kısımlardı. Ortamımızın samimiyeti Sema hocanın bizimle kurduğu iletişim her an yanımızda olduğunu hissettirmesi bana çok iyi geldi. Fark ettiğim en özel durum ise aldığımız eğitimin bizlere belki ömür boyu sürecek dostluklar kazandırması oldu. Özellikle öğretmen arkadaşlarıma, derslerini zenginleştirmek, çocuklarla bambaşka ve özel bir bağ kurmak için bu eğitme gelmeleri gerektiğini söylüyorum Bambaşka bakış açıları ve kapılar açtınız, her şey için çok teşekkür ederim. Dilerim ki dostluğumuz, bağımız ömürlük olsun.