21 Gün Sadhana: Glutensiz & Şekersiz Beslenme

NEREDE?

Online (Zoom)

NE ZAMAN?

….

EĞİTMENLER

Dr. Ayşegül Ertan

Berivan Şakti Çelik Uğur

Erdem Korkmaz

Dr. Melda Kutsal

21 Gün SadhanaGlutensiz & Şekersiz Beslenme

Sağlıklı bir beden, dengeli bir zihin ile berrak, keskin bir zeka Yoga yolunun hedeflerindendir. Bu uğurda yapılan sistematik tekrarlı çalışmaya Sanskrit dilinde Sādhana ismi verilir. Yeni alışkanlıklar kazanmak, beyinde yeni bağlantılar oluşturmak, beyin plastisitesi yani beynin yeniden yapılanması açısından  çok önemlidir. Bu nedenle  Güneş & Ay Yoga Okulu olarak kadim zamanların bilgeliğini bilimsel çalışmaların ışığında sizinle 21 gün boyunca paylaşarak bütüncül bir sağlığın kapısını aralamayı hedefliyoruz.

21 gün boyunca bu programda neler var?

1. Beslenme: Glutensiz ve Rafine Şekersiz

Buğdayda saklı bir protein türü olan gluten maalesef buğday üzerinde yapılan genetik değişimler ile artık insan bağırsağında çok yüklü enflamasyonlara sebep olmaktadır. Hipokrat’ın sözleri ile “Hasta bir bağırsak tüm hastalıklara kapı açar.’’ “Ne yersek oyuz.” ilkesini hayatımıza dahil etme niyetinde açılmış olan bu eğitim kişisel hayat biçimlerimiz içerisine bu anlamda alışkanlıklar yerleştirmeyi hedeflemektedir.

Rafine şeker & yüklü doğal şeker tüketimi de maalesef insan bedenine oldukça toksik bir etki sunar. Bu anlamda insülin direncinden yüksek tansiyona ve alzheimer’a kadar pek çok alanda ciddi tahribatlara uzun vadeli sebep olmaktadır.

2. Teorik Dersler:

Her Cuma akşam beslenme anlamında nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair toplamda 3 Teorik Ders gerçekleştirilecektir. Teori Derslerinin içeriği şöyledir:

  • Satvik Mutfak İlkeleri
  • İnsülin Direnci ve Şeker
  • Sindirim Sistemi Anatomisi

Ayrıca her hafta bir Kitap Önerisi sunularak, toplamda 3 kitap önerisi ile Sağlıklı Beslenme üzerine rehberlik sunulacaktır.

3. Egzersiz: Hatha Yoga

Beden hareket etmek üzerine dizayn edilmiştir. Hareket etmek bağışıklık sisteminin en önemli canlandırıcısıdır. Bu uğurda 21 gün boyunca Güneş & Ay Yoga Okulu’nun eğitmen kadrosu ile farklı içeriklerde Yoga Dersleri gerçekleştirilecektir.

Ayrıca sabahları Bağışıklık Sistemi güçlendiren ve canlandıran “Nazik Seri” ile sindirim sistemini aktive eden çalışmalar yapılacak olup Kriya’lar (Arınma Teknikleri) ile bu çalışmalar desteklenecektir.

4. Meditasyon

Sağlıklı düşünebilen, odaklanabilen, duygu ve düşünce yönetimi yapabilen bir zihin huzurun ve içsel mutluluğun kapısını açar. Salı akşamları meditasyon çalışmalarıyla programı destekliyor olacağız.

BİR HAFTALIK ÖRNEK PROGRAM

MEKAN

Zoom (Online)

ÜCRET & TARİH

(Programımız 2023 yılı için tamamlanmıştır. yeni Programımız yeni dönem için kesinleşince duyurulacaktır.)

İLETİŞİM

gunesayyoga@gmail.com

Glütensiz Şekersiz Beslenme Tek Program

1250

Avantajlı Ödeme!

Dört Program Hepsi Birden

4500

%10 İndirimli